FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
De här energirullarna är gjorda av vegetabiliskt fett och en nyttig blandning av säd och fettrika fröer. En läckerhet för både fettälskare och fröätare. Lägg ut dem på ett fågelbord eller sätt i dem i vår speciella hållare. Det kommer inte att ta lång stund förrän de första gästerna dyker upp!
Förpackningsstorlek: 6 st. x 73g
Innehåller RSPO-certifierad palmolja.
| Artikelnummer | 101130120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 120 mm |
| Höjd | 180 mm |
| Längd | 30 mm |
| Vikt | 0.456 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 531 |
| Huvudingredienser | Blandade frön, Vegetabilisk olja, Vete |
| Analyserat innehåll | Fukt 7.8%, Råprotein 7.8%, Råfett 35.5%, Råfiber 2.5%, Råaska 1.4% |
| Lämplig för | Fågelbord, Dedikerad matare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|