FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Alla barn älskar att pyssla. Det tilltalar deras fantasi och de lär sig en massa. Med byggsatsen Nala kan de sätta ihop en verkligt fin fågelholk. Alla delarna är färdigsågade och med förborrade hål för hopsättningen. Det behövs ingen snickarbod, en barntillåten hammare och en stjärnskruvmejsel räcker. Med hjälp av den lätta byggbeskrivningen sätter barnen ihop holken i ett nafs.
Måla till sist holken med färg eller färgpennor och låt barnens fantasi spela. Sedan behövs bara en lugn skyddad plats att sätta upp den på. Blir det inte spännande att se om det flyttar in en blåmes?
Material: tillsågade byggdelar av trä, material för hopfogning, krok för upphängning.
| Artikelnummer | 904700119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 253 mm |
| Höjd | 184 mm |
| Längd | 85 mm |
| Vikt | 1.12 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Svartmes, Tofsmes, Entita, Entita, Pilfink |
| Färg | Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%) |
| Hålstorlek | 28mm |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|