FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Ta naturen närmare med denna unika fågelholk i björk, särskilt framtagen för något större hålhäckande fåglar som blåmes, talgoxe och gråsparv. Holken är tillverkad ur ett enda stycke björkträ med barken bevarad, vilket ger ett naturligt och rustikt utseende som smälter väl in i trädgården eller på balkongen.
Utöver sitt vackra yttre erbjuder holken en trygg och bekväm boplats för trädgårdens fåglar året om.
Välkomna fågellivet till trädgården och njut av att följa nya trädgårdsfåglar när de flyttar in och får ungar.
| Artikelnummer | 909880120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 190 mm |
| Höjd | 260 mm |
| Längd | 170 mm |
| Vikt | 2 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Talgoxe, Gråsparv, Nötväcka, Svartvit flugsnappare |
| Färg | Svart, Brun |
| Material | Trä (FSC® 100%), Björk |
| Hålstorlek | 32mm |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|