FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Detta naturliga och gedigna material erbjuder bekväma bon åt trädgårdens fåglar. Blandningen av träfiber och betong bidrar till en stabil temperatur i boet och detta är särskilt viktigt under häckningstiden, vilket ger bättre överlevnadschanser för fågelungarna. Det ger också bättre möjlighet att klara av en andra kull. Den grova strukturen inuti holken gör att ungarna får bra fäste och det blir lättare för dem att lämna boet.
Den blir snabbt accepterad av rödhake, gärdsmyg, grå flugsnappare, rödstjärt, forsärla, sädesärla, taltrast och koltrast.
| Artikelnummer | 907160119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 260 mm |
| Höjd | 302 mm |
| Längd | 236 mm |
| Vikt | 4.646 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Rödhake, Gärdsmyg, Koltrast, Taltrast, Grå flugsnappare |
| Färg | Grön |
| Material | Trä (FSC® 100%), Woodstone |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|