FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Läckerbitarna innehåller minifettpiller som ser till att små fågelarter lätt kan picka i sig den näring de behöver. De innehåller också malda solrosfrökakor, solrosfrön, torkade mjölmaskar och malda jordnötter. Allt detta är mat som små fåglar gillar. Vi är övertygade om att fåglarna kommer att samlas kring din matningsplats för att förse sig med de här små godbitarna.
Fåglarna betyder mycket för våra trädgårdar, så det är viktigt att se till att de har det bra och trivs. För att de ska hålla sig friska och sunda, är det viktigt man ser till att mindre fåglar såsom t.ex. rödhakar och blåmesar har tillgång till mat i små bitar som är fullpackade med näringsrika och energitäta ingredienser.
De här små läckerbitarna är sammansatta efter ett recept som en av våra egna specialister har utvecklat, så vi är säkra på att de mindre fåglarna i din trädgård kommer att uppskatta dem.
| Artikelnummer | 240470119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 300 mm |
| Höjd | 320 mm |
| Längd | 65 mm |
| Vikt | 2.5 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 487 |
| Huvudingredienser | Solroshjärtan, Gul hirs, Jordnötter, Gröt, Majs, Talgpellets, Rapeseed Oil |
| Analyserat innehåll | Fukt 9.14%, Råprotein 16.37%, Råfett 29.08%, Råfiber 3.31%, Råaska 2.89%, Kolhydrater 39.94% |
| Lämplig för | Fågelbord, Matarhus, Markmatning |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|