FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Fågelfrö Hi-Energy skalade no mess innehåller enbart ekologiskt odlade ingredienser (solroskärnor, skalad och krossad havre, krossad majs och havreflingor). Det betyder att inga bekämpningsmedel har använts och ingen konstgödning. Ekologiska produkter är rena och av högsta kvalitet. Den här vildfågelblandningen innehåller bl.a. en hög andel skalade solrosfrön, en ingrediens som uppskattas av många av de vanligaste fåglarna i trädgården. Att solrosfröna är skalade innebär att det inte blir skräpigt på marken kring foderplatsen.
Märkt som EU-ekologisk
| Artikelnummer | 110570119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 300 mm |
| Höjd | 320 mm |
| Längd | 65 mm |
| Vikt | 2.5 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 492.71 |
| Huvudingredienser | Ekologiska solrosfrön, Ekologisk majs, Ekologisk havre, Ekologiska havreflingor |
| Analyserat innehåll | Råprotein 17.12%, Råfett 29.36%, Råfiber 5.24%, Råaska 2.68% |
| Lämplig för | Fågelbord, Matarhus, Markmatning, Tubmatare |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|