FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
Fågelbordet Chevy är ett genomtänkt och hållbart bord som är tillverkat av FSC-certifierat furuträ. Det miljövänligt grönfärgade taket smälter naturligt in i trädgårdsmiljön och skyddar både fågelmat och fåglar från regn och snö. Det håller utfodringsområdet torrt och hygieniskt året runt.
Tack vare sin extra höga design ger Chevy fågelbord ett ökat skydd mot rovdjur som katter. Fåglarna kan därför äta i lugn och ro. Bordets välbalanserade konstruktion gör det stabilt – även vid blåsigare väderförhållanden – och till ett pålitligt tillskott i en viltvänlig trädgård.
Monteringen är snabb och enkel – alla nödvändiga skruvar och spikar ingår. Även rengöringen går smidigt tack vare en upphöjd kant på ena sidan och dräneringshål i botten som förhindrar vattenansamling och håller fodret fräscht. För bästa resultat rekommenderar vi Vivaras Premium Bordsmix eller Energi+ Foderblandning utan spill.
Placera fågelbordet nära ett fönster för att kunna njuta av fågellivet på nära håll – gärna på en plats med visst vindskydd för fåglarnas komfort.
Välj Vivara för högkvalitativa fågelmatare som stödjer biologisk mångfald och ger mer liv åt din trädgård.
| Artikelnummer | 300540119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 719 mm |
| Höjd | 1432 mm |
| Längd | 719 mm |
| Vikt | 7.07 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Blåmes, Talgoxe, Rödhake, Koltrast, Bofink, Gråsparv |
| Färg | Grå |
| Material | Trä (FSC® 100%), Skiffer |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|