FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
🪻 Högsäsongserbjudanden: Spara upp till 150 kr
Varukorg
De här extrastora energikakorna skiljer sig från de andra varianterna genom att det beprövade grundreceptet har utökats med torkade insekter, och proteinrika pellets med tillsatta vitaminer och mineraler. När vi har gjort dem har vi framför allt tänkt på starar, men de passar också till andra fåglar som uppskattar mjukfoder, t.ex. trastar.
• Framställda efter eget patenterat recept
• Rika på livsviktiga fettsyror och behövliga kalorier
• Energikakor från Vivara har flest kalorier av alla. Därför är de så populära
Vi har också praktiska hållare för energikakor.
| Artikelnummer | 100430120 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 90 mm |
| Höjd | 184 mm |
| Längd | 90 mm |
| Vikt | 1 kg |
| Kalorier (per 100 g) | 657 |
| Huvudingredienser | Bifftalg, Jordnötsmjöl, Majsmjöl, Pastej |
| Analyserat innehåll | Fukt 4.16%, Råprotein 10.35%, Råfett 58.48%, Råfiber 1.44%, Råaska 0.88%, Kolhydrater 22.88% |
| Lämplig för | Dedikerad matare, Klar att hänga |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|