FÅGLAR ÄLSKAR FRÖN...
VI ÄLSKAR COOKIES
Vi använder cookies för att göra ditt besök på vår webbplats så smidigt som möjligt. Från att komma ihåg dina preferenser till att visa dig rätt fågelholk.
Nödvändiga cookies och integritetsvänliga analytiska cookies säkerställer att Vivara-webbshoppen fungerar tillförlitligt, säkert och snabbt, samt gör det möjligt för oss att mäta kvaliteten. Dessa cookies är alltid aktiverade. Om du väljer Acceptera alla använder vi även analytiska cookies, marknadsföringscookies och personaliseringscookies. I samband med detta behandlar vi personuppgifter, såsom IP-adress/cookie-ID samt klick- och surfbeteende, och vi kan dela dessa med utvalda (10) partners (se partnerlistan). Du kan när som helst ändra ditt samtycke i vår cookiepolicy, som du även hittar via länken ”Cookies” längst ned på sidan. Mer information: cookiepolicy och integritetspolicy.
Varukorg
Med dessa bon av träbetong kan man hjälpa hussvalorna att finna häckningsplatser. Ungarna får bra fäste i den grova insidan, och detta gör det lätt för dem att lämna boet. Baksidan har strukits med vit färg. Det har nämligen visat sig att hussvalor föredrar bon med ljus bakgrund. Bona tas därför snabbt i bruk. Häng upp de konstgjorda bona under takfoten på hus, garage eller uthus. Material för att fästa upp dem finns med i paketet.
| Artikelnummer | 900740119 |
|---|---|
| Varumärke | CJ Wildlife |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 130 mm |
| Längd | 160 mm |
| Vikt | 1.977 kg |
| Lämpligt djurliv | Fågel |
| Lämplig för | Hussvala |
| Färg | Grå |
| Material | Trä (FSC® 100%), Woodstone |
| Cookienamn | Typ | Upphör | Beskrivning |
|---|